IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

Валюта майбутнього – що таке біткоїн та як він працює

14 сентября
00:00 2017

Валюта майбутнього – що таке біткоїн та як він працює

Біткоїном вже можна розрахуватися в Україні навіть у кафе, є 8 криптоматів – автоматів для обміну гривні на біткоїни. Факти розібралися, що таке нова віртуальна валюта.
Що таке біткоїн
Біткоїн – віртуальні гроші у вигляді цифрового коду, котрий досі нікому не вдалося зламати. Його створив невідомий програміст 2008-го. У світі їх приймають дедалі більше магазинів. Нині один біткоїн коштує понад 4 тис доларів.
Навіщо він потрібен
Купують біткоїн не лише, аби ним розраховуватися. Зазвичай, це непогане вкладання грошей, тому що на курсі цієї віртуальної валюти, що постійно змінюється, можна ще й підзаробити.
А це законно?
Біткоїн поки що не має певного правового статусу в Україні. Але це не робить його незаконним. До того ж, юристи заспокоюють: криптовалюту можна вважати нематеріальним активом.
– Проведіть облік цих активів у себе, покажіть, що ви отримали дохід з обороту цих активів, обкладіть податком цей дохід і все – спите спокійно в такому випадку. Якщо до вас прийде податкова, ви скажіть: хлопці, стоп! Біткоїн не заборонений, я його показав, як свій актив, я його обклав податками, в чому проблема? – пояснила партнер податкової практики адвокатського об’єднання Наталія Ращенко.
Як користуватися криптоматом
В Україні вже встановили перші криптомати. Це автомати для обміну гривні на біткоіни. Усього їх 8: шість у Києві та ще два у Харкові. Щоб купити криптовалюту, треба піднести телефон до відеокамери автомата, аби той зчитав адресу гаманця з біткоїн-додатку на смартфоні. Після цього – внести готівку. Криптомати приймають лише купюри номіналом 500 гривень.
Вплив біткоїна на світову економіку тяжко передбачити. Втім, експерти схиляються до того, що віртуальні гроші все-таки не замінять паперових, а от безготівковкова система розрахунків може докорінно змінитися.

Источник: fakty.ictv.ua

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Последние новости

    До конца года MediaTek представит ещё один 5G-процессор

8:23 До конца года MediaTek представит ещё один 5G-процессор

0 комментариев Читать всю статью

Переводчик текста

с  на


Система - точный переводчик текста