IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

Журналіст влаштувався на ботоферму: столичні боти працювали в інтересах Гриценка та Вакарчука

Сентябрь 22
16:03 2019

Працівники київської ботоферми напередодні парламентських виборів писали тисячі проплачених коментарів в інтересах політика Анатолія Гриценка та його партії «Громадянська позиція», а також народного депутата Святослава Вакарчука й партії «Голос». Про це йдеться у фільмі-розслідуванні «Я — бот», спільному проєкті Слідства.Інфо та Громадського.

Журналіст Слідства.Інфо Василь Бідун півтора місяця працював під прикриттям на київській ботофермі, яка пов’язана з піар-агенцією Pragmatico. Йому давали завдання писати коментарі на підтримку українських політиків, які балотувалися до Верховної Ради. Завдання співробітники ботоферми отримували в чаті месенджера Telegram у вигляді тез. У них пояснювалося, у якому ключі треба залишати коментарі в соцмережах.

Наприклад, коли інтернет-боти працювали в інтересах Анатолія Гриценка та його партії, акцентувати треба було на військовому досвіді політика та його фаховості. Водночас боти повинні були критикувати політичних суперників Гриценка — Ігоря Смешка та Святослава Вакарчука. Загалом ботоферма написала щонайменше 24 тисячі коментарів в інтересах «Громадянської позиції» та її лідера.

А вже 8 липня, за два тижні до парламентських виборів, ферма почала працювати в інтересах Святослава Вакарчука та його партії «Голос», яку боти атакували напередодні. Боти писали коментарі на підтримку політика, акцентуючи на молодих обличчях та незаплямованій репутації членів партії, і залишили в інтересах «Голосу» близько 6 тисяч коментарів.

Журналісти під час розслідування поспілкувалися зі згаданими політиками про їхню причетність до роботи ботоферми. Гриценко назвав питання журналістів «дилетантськими» та відмовився давати коментар. Натомість Святослав Вакарчук заперечив причетність «Голосу» до послуг ботоферми та сказав, що навіть не знає, як ця технологія працює. Він припустив, що проти «Голосу» могли організувати провокацію треті сили.

«Перше: я перший раз чую про те, що партія «Голос» могла мати якісь відношення до ботів чи ботоферм. Друге: я справді не знаю, що це таке, і як воно працює. Третє: офіційно вам заявляю, що партія «Голос» не санкціонувала, не санкціонує і не буде санкціонувати таких речей ніколи», — сказав Вакарчук.

Окрім того, журналісти долучили до свого експерименту екс-нардепа Єгора Соболєва, який допоміг їм дізнатись розцінки на роботу ботоферм. З’ясувалось, що 10 000 коментарів будуть вартувати близько 5-6 тис. доларів.

Тобто середня вартість 1 коментаря складає 15 гривень.

За 6 тижнів проведення експерименту ботами було написано 4 млн. коментарів, а їхня вартість може складати 60 млн. гривень.

Цікаво також, що експерти фактчекингової організації VOXUkraine виявили, що напередодні виборів під повідомленнями, де фігурував Володимир Зеленський, було написано 500 000 фейкових коментарів. В той же час під постами про екс-Президента Петра Порошенка – близько 150 тисяч постів від ботів.

Нагадаємо, кібербезпека Facebook заблокувала ботоферму, на якій працював журналіст Слідства.Інфо.

Як повідомила 16 вересня керівниця політики з кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер, фабрика тролів витратила близько 1,6 мільйона доларів на рекламу в соціальних мережах. За даними компанії, заблоковані сторінки переглянули щонайменше 4,2 мільйона акаунтів.

В результаті заблокували акант-сторінки трьох відомих новинних інтернет-сайтів.

Источник: 1news.com.ua

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Последние новости

    Google сделала электронную почту заметно удобнее

16:48 Google сделала электронную почту заметно удобнее

0 комментариев Читать всю статью

Переводчик текста

с  на


Система - точный переводчик текста