IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

Через сайт українського розробника бухгалтерського ПЗ поширювали троян ZeuS

10 января
15:22 2018

Сайт українського розробника бухгалтерського програмного забезпечення Crystal Finance Millennium (CFM) використовувався хакерами для поширення банківського трояна ZeuS.
Про це повідомляє Ain.ua з посиланням на дані компанії Cisco Talos.
Відзначається, що в рамках кампанії під атаку атаку потрапило більше 3000 комп'ютерів. Серед постраждалих в основному компанії з США і України. Найбільше заражених систем серед абонентів провайдера "Укртелеком".
Кампанія проводилася ще в серпні 2017 року, проте інформацію про неї оприлюднили тільки тепер. Фахівці Cisco Talos порівняли її з гучною атакою NotPetya, коли бекдор впровадили в бухгалтерське ПЗ M.E.Doc.

image4.png (248 KB)

"Зловмисники все частіше намагаються зловживати довірчими стосунками між організаціями і виробниками програмного забезпечення в якості засобу досягнення своїх цілей", — відзначають експерти.

На відміну від NotPetya, в даному випадку вірус поширюється не через вразливий сервер, а через сайт компанії CFM. Жертв заражали по електронній пошті. У листах містився ZIP-архів з файлом JavaScript, який працював як завантажувач, через який вірус завантажувався в систему з домену, пов'язаного з сайтом CFM.

Опинившись на комп'ютері, вірус активував перманентний сплячий режим, в іншому випадку створювалася запис реєстру для забезпечення виконання при кожному запуску системи. Далі програма намагалася підключитися до різних C & C-серверів.

В рамках розслідування інциденту фахівці зафіксували 11 925 626 спроб зв'язатися з сервером від 3 216 унікальних IP-адрес.

image5.png (62 KB)

Источник: epravda.com.ua


Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Последние новости

    Анонсирована головоломка Airhead — приключение о симбиозе Тела и Головы

17:59 Анонсирована головоломка Airhead — приключение о симбиозе Тела и Головы

0 комментариев Читать всю статью

Переводчик текста

с  на


Система - точный переводчик текста