IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

Майнери криптовалют заважають ученим у Каліфорнії шукати іншопланетян

15 февраля
00:46 2018

Співробітники дослідницького центру SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence — «Пошук позаземного розуму») при Каліфорнійському університеті в Берклі поскаржилися на «криптовалютну манію», яка призвела до складнощів у роботі.
Про це повідомляє ВВС.
Вчені хотіли закупити обладнання для обсерваторій, але виявилось, що через майнінг (видобуток) криптовалют вони або зникли з полиць магазинів, або сильно подорожчали.
Ведучий учений проекту з пошуку позаземних цивілізацій Ден Вертімер пояснив, що команді потрібні були графічні чіпи для обробки даних з телескопів. Співробітники SETI хотіли встановити їх в центрах у США та Австралії, але зрозуміли, що більшість потужних відеокарт розкупили майнери.
«Це обмежує наш пошук інопланетян, обмежує наші спроби відповісти на питання, чи одні ми у всесвіті. Це нова проблема: ми зіткнулися з нею при останніх замовленнях обладнання. У нас є гроші, ми зв'язалися з постачальниками, але вони сказали: «У нас нічого немає», — заявив він.
Про проблеми заявили й інші вчені. Професор Аарон Парсонс працює з радіотелескопом «Гера» в Південній Африці, який шукає перші зірки в Галактиці. У листопаді 2017 року команда проекту отримала кошти на нові графічні чіпи, які коштували близько 500 доларів. Але відтоді ціна на них зросла вдвічі. Загальна переплата склала понад 32 тисяч доларів.

Источник: hromadske.ua


Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Последние новости

    Капитализация Zoom с начала года выросла более чем вдвое и превысила $50 млрд

19:49 Капитализация Zoom с начала года выросла более чем вдвое и превысила $50 млрд

0 комментариев Читать всю статью

Переводчик текста

с  на


Система - точный переводчик текста