IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

Російська «МТС» продає українську «дочку» «Vodafone Україна» за $734 млн

25 ноября
09:37 2019

ПАТ «МТС» продає свій телекомунікаційний бізнес в Україні (працює під брендом Vodafone) азербайджанському оператору, акціонери російської компанії за підсумками угоди отримають спецдивіденди. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Як говориться в повідомленні «МТС», компанія підписала c Telco Solutions and Investments, структурою азербайджанського оператора «Bakcell», юридично зобов'язуючу угоду про продаж українського телекомунікаційного бізнесу. В рамках угоди МТС через свою 100%-ву дочірню компанію Allegretto Holding S.a.r.l. (Люксембург) продає 100% -ву частку в компанії Preludium BV (Нідерланди), єдиному акціонера ПрАТ «ВФ Україна», за $ 734 млн, включаючи відкладений платіж на суму близько $84 млн. Передача акцій пройде найближчим часом, зазначає «МТС».

На засіданні 23 листопада рада директорів «МТС» рекомендував затвердити спеціальні дивіденди в розмірі 26,48 млрд рублів за підсумками дев'яти місяців 2019 року з урахуванням угоди і фінрезультатів компанії. Компанія планує виплатити 13,25 рубля на акцію і 26,5 рубля на ADR.

За словами керівника «МТС» Олексія Корні, угода відповідає оновленій стратегії компанії, «яка передбачає концентрацію зусиль на російському ринку». Росія генерує більше 90% виручки оператора.

«З урахуванням незначної частки українського бізнесу в масштабі групи, «МТС» збереже привабливий рівень дивідендних виплат в межах прийнятої на початку року політики», – наводяться в повідомленні слова CEO компанії.

Інформація про підготовку продажу «ВФ Україна» з'явилася влітку 2019 року, тоді CEO оператора повідомив про те, що «МТС» не потребує продажу своєї «дочки», оскільки вона показує гарні операційні та фінансові результати. У жовтні стало відомо, що азербайджанський телеком-оператор «Bakcell»подав клопотання на покупку активу. 24 жовтня клопотання було затверджено.

У листопаді Корені повідомляв, що компанія веде переговори по угоді, але домовленостей поки не досягнуто.

ПрАТ «ВФ Україна» надає в Україні послуги зв'язку під брендом Vodafone. За підсумками 2018 року компанія скоротила чистий прибуток на 18,1% в порівнянні з 2017 роком – до 1,8 млрд гривень. У компанії пояснюють це збільшенням витрат внаслідок активного розгортання мереж 4G і 3G.

Географія бізнесу «МТС» істотно скоротилася за останні 3 роки. У 2016 році оператор пішов з Узбекистану, продавши свій бізнес там за символічний $1 через розгляди з американським регулятором, який запідозрив «МТС», VEON (раніше Vimpelcom Ltd.) в багатомільйонних хабарах для забезпечення можливості вийти на місцевий ринок зв'язку.

У 2017 році МТС покинула Туркменію, оскільки національний оператор «Туркментелеком» не продовжив договір про співпрацю з оператором – це призвело до відключення послуг міжнародного та міжміського зонового зв'язку та послуг доступу в інтернет. Терміни виданих дозволів на частоти у «дочки» МТС до того моменту теж минули. За підсумками 2017 року «МТС» зафіксувала збиток від знецінення активів в Туркменії в 3,2 млрд рублів.

В Україні «МТС», побоюючись санкцій, перейшла під бренд Vodafone.

Після закриття угоди у «МТС» збережеться тільки два активи за кордоном – в Білорусі (належить 49%) і Вірменії (належить 100%).

Источник: mind.ua


Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Переводчик текста

с  на


Система - точный переводчик текста