IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

Співзасновниця StopFake написала посібник про розпізнавання фейків

25 августа
21:17 2018

Співзасновниця проекту з протидії кремлівській пропаганді StopFake Ольга Юркова написала посібник для Глобальної мережі журналістів-розслідувачів (GIJN) про те, як перевіряти інформацію.

Підручник доступний онлайн англійською та російською мовами.

У ньому розглядаються шість технік створення дезінформації, а також надано послідовні вказівки щодо перевірки фактів з текстів, фото та відео, зазначають в GIJN.

Зокрема Ольга Юркова пояснює, якими бувають маніпуляції з фотографіями й радить використовувати для їх перевірки зворотний пошук зображень в Google (Google Reverse Search). А дізнатися, чи правдиве відео, можна ретельно його вивчивши й знайшовши оригінальний ролик.

Експертка на конкретних прикладах розповідає, як розпізнати оманливі заголовки, викривлені чи й повністю вигадані факти, а також те, що в матеріалі опущено важливі деталі.

Крім того, в посібнику Ольги Юркової йдеться про такі маніпуляції, як подання коментаря псевдо-експерта та вигаданої особи. Журналістка пояснює, як потрібно перевіряти повноваження коментаторів та їхні заяви.

Авторка також звертає увагу на те, як фейковим твердженням намагаються надати достовірності за допомогою посилань на відомі медіа, і як в фейкових новинах відбувається маніпуляція даними.

Источник: ms.detector.media


Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Последние новости

    Обзор Huawei Y6p и Y8p: ярко, но скучно

23:39 Обзор Huawei Y6p и Y8p: ярко, но скучно

0 комментариев Читать всю статью

Переводчик текста

с  на


Система - точный переводчик текста