IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

В Ірані після протестів на чотири дні зник інтернет

21 ноября
18:27 2019

Майже 80 мільйонів жителів Ірану четвертий день не мають доступу до інтернету. Це викликало занепокоєння у міжнародному середовищі.

Про це повідомляє BBC.

Інтернет почав зникати 16 листопада, після протестів з приводу різкого зростання цін на паливо в країні. Іранці, які подорожують та живуть за кордоном розповіли, що втратили зв’язок із рідними.

За чотири дні інтернет-трафік у країні впав до 5% від нормального рівня, згідно з даними NetBlocks. Організація відстежує можливості підключення в країнах по всьому світу, скануючи Інтернет на предмет наявності пристроїв зв'язку — маршрутизаторів, серверів та вишок мобільного зв'язку.

Технічна фірма Oracle, що займається інтернет-моніторингом, назвала це «найбільшим відключенням інтернету, яке коли-небудь спостерігався в Ірані»..

Update: 65 hours after #Iran implemented a near-total internet shutdown, some of the last remaining networks are now being cut and connectivity to the outside world has fallen further to 4% of normal levels #Internet4Iran #IranProtests
https://t.co/1Al0DT8an1 pic.twitter.com/uLWx3i0uBO

— NetBlocks.org (@netblocks) 19 ноября 2019 г.

Раніше повідомлялось, що у містах Ірану влада відключила мобільний зв'язок найбільших операторів країни, а також обмежила доступ до інтернету. Пов'язано це з протестами проти підвищення цін на бензин.

Акції протесту почалися 15 листопада у декількох іранських містах після того, як уряд країни вдвічі підвищив ціни на бензин і ввів квоти на роздрібний продаж палива. Вранці 16 листопада протестувальники намагалися атакувати нафтобазу в місті Сірджан на півдні країни. Щонайменше один з демонстрантів загинув.

Держсекретар США Майк Помпео, у свою чергу, засудив спробу іранської влади відключити інтернет.

«США стоять з багатостраждальним іранським народом, коли той протестує проти несправедливості корумпованого режиму влади. Ми засуджуємо спробу відключення Інтернету», — написав він.

На початку жовтня влада Іраку також відключала інтернет на тлі масових протестів проти високого рівня безробіття, корупції й перебоїв з водопостачанням та електрикою.

Економічну кризу в країні спричинили санкції США, запроваджені після того, як президент США Дональд Трамп вийшов з ядерної угоди з Іраном.

Угода Ірану з Китаєм, США, Францією, Німеччиною, Британією та Росією передбачає відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас чинна адміністрація США та Ізраїль висловлювали побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї. У підсумку адміністрація Трампа у травні 2018-го оголосила про вихід з угоди та поновлення санкцій проти Тегерана.

Источник: hromadske.ua


Статьи по теме

0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Последние новости

    Сотрудники Amazon уже начали выходить на забастовки из-за коронавируса

12:40 Сотрудники Amazon уже начали выходить на забастовки из-за коронавируса

0 комментариев Читать всю статью

Переводчик текста

с  на


Система - точный переводчик текста