IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

Хто може бути зацікавлений у проштовхуванні законопроекту №6688

12 июля
13:13 2018

Доброго ранку вільна країно.
Сподіваюсь це мій прикінцевий пост з приводу #ЗП6688.
Що мене підштовхнуло написати цей текст.
На кожній прес конференції пан Ivan Vinnyk акцентував увагу на питанні, як заблокувати у мережі Інтернет парад ХХР, який відбувся на території ОРДЛО.
До речі я навіть і не знав про такий парад. Але тепер вимушений був переглянути той парад, як по мені то совок, ну то таке. Я навіть згадав паради колись з преднисторвья.
Звертаю увагу відповідних служб. Всі ознаки ОРДЛО на скриншотах я навіть замалював щоб як пан депутат не привертати увагу людей. Всі дії які я робив це був аналіз з вибору моделі щодо обмеження перегляду вказаного сюжету. І відносяться до питань дослідження.
Так от, взявши до виконання усне запитання пана депутата (про що є відповідний відео сюжет) щодо обмеження перегляду населення України сюжету про парад, та проаналізувавши це питання, даю відповідь.
Заблокувати вказаний відео сюжет можливостями операторів з України, та як і всіх у світі, неможливо.
Законопроект 6688 жодним чином не зможе допомогти виконати цю дію, взагалі ніяк!
До речі як і інші законопроекти.
Свого часу коли виліз цей законопроект я поставив собі завдання зрозуміти кому це вигідно.
У мене тоді намалювались три версії хто може бути зацікавлений у проштовхуванні вказаного бруду.
Перша, ті хто продає обладнання, друга це все ж блокування інформації зацікавленими особами, і третя це зацікавленість великих операторів у контексті монополізації ринку.
Версія з тими хто хоче заробити на продажу DPI, я вже поставив під сумнів раніше, не дуже цікавий пиріг 20-30 млн доларів, на магістральних міжнародних 16-ть операторів.
Версія з блокуванням інформації особливо такого характеру як вказаний парад також неможлива, і я невпевнений, що розробники цього проекту про це не знають, скоріше знають.
Тому що зараз практично вся інформація розміщується або у хмарі або саме на youtube та facebook. У мене залишилась остання версія, але фактів поки не має.
До речі, аналітика google вказує на те, що рейтинги пошуку вказаного параду за останні дні суттєво зросли, з чогоб це…
Повертаючись до блокування параду.
Пане депутате, чому все ж неможливо заблокувати вказаний відео ресурс як ви пропонуєте у законі технічними методами, навіть якщо ви всіх операторів заставите купити DPI системи.
Відповідь проста, цей сюжет розміщено на ресурсах https://www.youtube.com/ та https://www.facebook.com/ Зверніть увагу на літеру S у кінці http, тобто це шифроване з'єднання, оператор взагалі не бачить що саме дивиться абонент.
Я не хочу навіть входити в технічні питання коли, вказаний URL параду неможливо пов’язати з ІР, тільки на першому зверненні до youtube, але ви не зрозумієте.
Як варіант щоб позбавитися параду, це заблокувати в Україні youtube, facebook, ну і для надійності google. Сподіваюсь, що все ж здоровий глузд він ще існує, бо можуть образитися партнери які дають нам гроші.
Ще варіант, це натягнути наше суспільство шляхом впровадження казахської моделі, та всім роздавати SSL сертифікати (але це навіть не DPI), сподіваюсь тут також вистачить розуму такого не робити, тому що суспільство от точно знесе вас. Ну і як варіант це білі списки, але також дивись що буде вище 🙂
Але якщо вам так кортить позбутися від того параду, то подивіться, що зробила Германія? Вони прийняли закон, яким зобов’язали саме майданчики які тримають контент, блокувати ті або інші сюжети, за зверненням відповідної структури держави.
https://www.bundestag.de/…/kw26-de-netzwerkdurchsetz…/513398
Оператори інтернет-платформ знаходяться відповідно до Закону про телемедіа, що зобов'язує видаляти злочинний контент, коли їх повідомляють про них. Закон про примусове виконання мережі, який Бундестаг пройшов в п'ятницю, 30 червня 2017 року, повинен забезпечити, щоб великі, так звані соціальні мережі могли в майбутньому виконати це зобов'язання .
Сам закон також є, якщо потрібно то ваші помічники можуть отримати.
Тому інколи коли з території України ми хочемо переглянути якийсь кліп, на https://www.youtube.com/ випадає віконце з написом, що для вашої країни перегляд обмежено.
І це єдиний шлях пане депутате, більш менш цивілізовано позбавити вас перегляду параду. Тому що як довів мій досвід опитування жоден з моїх колег, знайомих навіть не знали про той парад, та їм як і мені особисто мені на нього глибоко усе равно.
Але, і тут все не так легко. Для youtube той же ОРДЛО це територія України, а не іншої держави. Зрозуміли про що я?
Можливо всеж перекинути енергію у побудову комунікації з тим же youtube та facebook можливо домовитися відкрити в Україні офіс, тому що найближчий це у расії.
Та домовитися з Google та паном Цукербергом. Як варіант можете їм зробити депутатський запит 🙂
Та перемикайтесь з операторів на товарИщей з гугля, фейсбука.
Та їдіть ви вже! На канікули, дайте передихнути:)
П.С. оце мене з ранку щось торкнуло, а всього то була кава та омлет 🙂

Источник: facebook.com


Статьи по теме

0 0 vote
Article Rating
Подписаться
Уведомление о
guest
0 Комментарий
Inline Feedbacks
View all comments

Последние новости

    Следующие версии операционной системы Android могут выходить быстрее

13:40 Следующие версии операционной системы Android могут выходить быстрее

0 комментариев Читать всю статью