IT обозрение


Новости интернета и компьютерных технологий

Заради показників волинянину «шили» справу за поширення порно

26 октября
21:02 2018

Волинянина 2 роки судили за «полуничку» і щоразу суд його виправдовував. Проте прокурори дійшли аж до апеляції, яка теж не побачила у діях підсудного злочину. Молодий чоловік каже, що жодних інтимних відео та фото не поширював. І підсудний, і його близькі стверджують – це підстава, йдеться у сюжеті телеканалу Аверс.

Мешканець міста Рожище Роман Стаднік пригадує, як одного вечора два роки тому до нього додому завітали правоохоронці.

"Приїхали, сказали їдемо з нами, все пояснимо на місці. Привезли – дали мені якісь папери зі статтями, в чому я винен і лякати, що мені світить 5 років, або підписуй те, що ми напишемо і обійдешся штрафом", — каже хлопець.

Державний адвокат, якого надали Роману, переконував: треба визнавати провину. З переляку хлопець каже, підписав документи, які йому підсунули і лише потім зрозумів, що припустився великої помилки.

Вже згодом він зрозумів, що йому пришили кримінал за статтею 301 частиною другою – ввезення, збут та розповсюдження фото, відео- та комп’ютерної продукції порнографічного характеру.

"Справа шита білими нитками, як в приватній розмові пан Касарда сказав до мене: «давайте як вам компенсую витрати судові, тільки давайте закриємо справу, пропонував кошти. А почалося все з того, що він сказав: «ну ви розумієте, це кінець року, треба було нам показники…» Радянська система вона ще не вмерла", — каже батько виправданого Роман Стаднік.

Хлопця двічі виправдовували у суді: спочатку у Рожищенському апеляційному суді, а згодом у Ківерцівському, куди перенаправили справу через недостатність доказів.

У тому, що справу сфальсифікували і навмисно затягують, не було жодних сумнівів, кажуть захисники. Мовляв, у суді сторона обвинувачення заплутувала слідство, спотворювала докази та відмовлялася від своїх показань.

"Наразі хоча і справа закінчена, доказів винуватості нашого підзахисного ніхто не бачив. Справа йшла близько двох років: від погроз, шантажів, до заспокоєння дружини мого підзахисного і переконання в тому, що їй нема чого боятися ні за себе, ні за свою родину", — каже захисник Володимир Філіпович.

За словами захисника, шантажували Романа Стадніка і на роботі: неодноразову туди приїджали правоохоронці, змушували визнати провину та погрожували звільненням. До слова, справу вів головний прокурор Рожищенського району Іван Касарда – син Валентини Касарди, яка впродовж багатьох років очолювала санаторій матері та дитини «Пролісок». Спочатку Романа хотіли запроторити до в’язниці на 5 років, потім змінили міру покарання на штраф – 17 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто 1700 гривень. Проте апеляційна інстанція скаргу скасували.

Роман разом із захисниками каже – не лишать цієї справи просто так. Вимагатимуть у держави відшкодувати моральні збитки.

Сам же Роман Стаднік каже, аби не опинитися на його місці, радить ніколи не підписувати ніяких документів без захисника, не зізнавайтися у тому, чого ви не скоїли.

Источник: volynnews.com


Статьи по теме

0 0 голос
Article Rating
Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии

Последние новости

    Отчёт WEF: к 2025 году 50% рабочих процессов будет выполняться роботами

9:21 Отчёт WEF: к 2025 году 50% рабочих процессов будет выполняться роботами

0 комментариев Читать всю статью